ESET ENDPOINT SECURITY    DLA WINDOWS  

Uczenie maszynowe i wiedza
ekspertów zapewniają równowagę
w zakresie ochrony

110 mln+

użytkowników na świecie

4 mln+

polskich użytkowników

400 k+

klientów biznesowych

13

centrów badawczo-rozwojowych

ESET Endpoint Security dla systemu Windows

Wykorzystanie nowych technologii do wielowarstwowej ochrony ESET gwarantuje równowagę pomiędzy wydajnością i wykrywaniem zagrożeń. ESET Endpoint Security zapewnia:

Ochronę przed ransomware

Blokowanie ataków targetowanych

Ochronę przed naruszeniem danych

Blokowanie ataków bezplikowych

Wykrywanie zaawansowanych zagrożeń

Zintegrowane zarządzanie z poziomu jednej konsoli

ESET Security Management Center, instalowany na urządzeniach z systemem Windows lub Linux, umożliwia sprawowanie kontroli nad wszystkimi warstwami ochrony oferowanymi przez rozwiązania ESET. Jako alternatywę dla produktu instalowanego lokalnie klienci do 250 stanowisk mogą wybrać do zarządzania ochroną stacji roboczych konsolę ESET Cloud Administrator.

Uczenie maszynowe

ESET wykorzystuje efekt synergii jaki wynika z połączenia możliwości zaawansowanych sieci neuronowych i starannie dobranych algorytmów sztucznej inteligencji do prawidłowego identyfikowania i oznaczania otrzymywanych plików jako bezpieczne, potencjalnie niechciane lub złośliwe. W razie potrzeby administratorzy mogą włączyć specjalny agresywny tryb uczenia maszynowego, który działa nawet bez połączenia internetowego.

Wielowarstwowa ochrona

ESET zapewnia wielowarstwową ochronę, łącząc w sobie wiele technologii, w tym m.in. uczenie maszynowe, rozbudowując je o wiedzę i doświadczenie światowej klasy ekspertów z branży bezpieczeństwa IT. W ten sposób zapewnia swoim klientom najwyższy poziom ochrony. Nasze technologie nieustannie się zmieniają, dostosowując się do wymagań rynku, zapewniając przy tym skuteczność ochrony, przy niemal niezmienionej wydajności chronionego urządzenia i prawidłowym odróżnianiu bezpiecznych plików od zagrożeń.

chronione przez ESET od 2017 ponad 9 000 stacji roboczych

chroniony przez ESET od 2016 ponad 4 000 skrzynek mailowych

chroniony przez ESET od 2016 ponad 14 000 stacji roboczych

partner ISP od 2008
baza ponad 2 mln klientów

ESET robi różnicę

System HIPS

System zapobiegania włamaniom (HIPS) monitoruje aktywność wszystkich procesów systemu Windows i wykorzystuje predefiniowane reguły do rozpoznawania podejrzanego działania systemu. W razie wykrycia takiej aktywności HIPS automatycznie unieszkodliwia działanie złośliwego procesu.

Ransomware Shield

ESET Ransomware Shield to dodatkowa warstwa chroniąca użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem ransomware. Ta technologia pozwala monitorować i weryfikować wszystkie uruchamiane aplikacje w oparciu o ich zachowanie i reputację. Jest przeznaczona do wykrywania i blokowania procesów przypominających swoim zachowaniem działanie oprogramowania ransomware.

Ochrona przed atakami sieciowymi

Kolejna warstwa ochrony programów ESET identyfikuje luki w protokołach sieciowych i blokuje ich wykorzystanie, dzięki czemu uniemożliwia rozprzestrzenianie się zagrożeń (m.in. ransomware) wewnątrz sieci firmowej i poza nią.

Zaawansowany skaner pamięci

Zaawansowany skaner pamięci ESET monitoruje zachowanie procesów skanując je w bezpiecznym, odizolowanym środowisku. Skaner ten pozwala wykrywać nowe zagrożenia bezplikowe w przypadku, kiedy konwencjonalne skanery antywirusowe pozostają bezradne.

Sandboxing

Dzisiejsze zagrożenia często kamuflują swoje działania, starając się w ten sposób uniknąć wykrycia. Aby sprawdzić ich rzeczywiste zachowanie, rozwiązania ESET wykorzystują tzw. sandboxing, który symuluje jego działanie w wirtualnym, izolowanym od systemu operacyjnego środowisku.

Exploit Blocker

ESET Exploit Blocker monitoruje aplikacje narażone na ataki exploitów (m.in. przeglądarki, czytniki dokumentów, programy pocztowe, Flash, Java i inne) i zamiast skupiać się tylko na identyfikatorach luk CVE, koncentruje się na rozpoznawaniu technik wykorzystywanych przez exploity. W momencie wykrycia przez ESET próby wykorzystania exploitu, zagrożenie jest natychmiast blokowane.

Dwukierunkowy firewall

Zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do sieci firmowej. Zapewnia ochronę przed hakerami oraz naruszeniom danych. Umożliwia definiowanie zaufanych sieci, sprawiając, że wszystkie inne połączenia, na przykład publiczne sieci Wi-Fi, domyślnie mają ograniczony dostęp.

Botnet Protection

ESET Botnet Protection to funkcjonalność, która wykrywa złośliwą komunikację wykorzystywaną przez sieci komputerów zombie, czyli tzw. botnety. Każda zidentyfikowana podejrzana próba komunikacji jest blokowana i zgłaszana użytkownikowi.

Dowiedz się więcej o produktach ESET

Weź udział w bezpłatnym webinarium!

Numer jeden w teście wydajności AV Comparatives w maju 2019

Najwyższy wynik w teście SE Labs, zrealizowanym w pierwszym kwartale 2019

ESET Endpoint Security nazwany najlepszym rozwiązaniem antywirusowym dla MacOS

ESET uzyskał najlepszy wynik w teście VBSpam w czerwcu 2019

Copyright ® 2022 DAGMA