28.09

Ostatni rok był wielkim wyzwaniem dla nas wszystkich, a obszar cyberbezpieczeństwa stał się jednym z kluczowych elementów zapewnienia ciągłości działania i przetrwania wielu nowoczesnych przedsiębiorstw. Skala cyberataków stała się nieporównywalnie większa w otaczającej nas „nowej rzeczywistości”. Cyberprzestępcy wykorzystują innowacyjne techniki oraz narzędzia, które mają posłużyć ich celom i zagrozić funkcjonowaniu firm. Jak zatem radzić sobie w tych czasach? Jakie technologie wybrać dla zapewnienia bezpieczeństwa naszym przedsiębiorstwom i nam samym?

Zapraszamy do udziału w 2. edycji konferencji Cyberbezpieczeństwo Polskich Firm, podczas której postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

 

Cyberbezpieczeństwo Polskich Firm to jedyna konferencja na polskim rynku, podczas której eksperci ESET poruszają tak szeroki zakres tematyczny.

Podczas naszego wydarzenia dowiesz się m.in.:

  • jakie techniki i narzędzia stosują hakerzy do ataków celowanych,
  • czym różni się antywirus od EDRa,
  • czy sandboxing może działać bez opóźnień,
  • jak potężne zasoby chmury ESET wspierają ochronę stacji i serwerów,
  • jak wykryć i pozbyć się intruza stosującego nietypowe taktyki i techniki,
  • jak chronić chmurowe usługi Exchange, Teams, Sharepoint czy OneDrive for Business
  • jak bez wysiłku nie mając doświadczenia wdrożyć EDR w sieci,
  • o najnowszych pakietach biznesowych ESET.

Nie zabraknie również wątku cyberataków związanych z konfliktem zbrojnym na Ukrainie – z ostatnich tygodni, a także z ostatnich ośmiu lat.

Program tegorocznej edycji przygotowany jest z myślą o administratorach i specjalistach IT (w tym certyfikowanych inżynierach ESET), analitykach SOC, a także szefach zespołów IT oraz IT Security. Wartościowe treści znajdą też reprezentanci administracji publicznej.

Wydarzenie odbędzie się formule hybrydowej – setka uczestników spotka się z prelegentami w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, pozostali chętni będą mogli dołączyć online.

Zarówno dla uczestników onsite jak i tych łączących się online przewidzieliśmy konkursy, w których do wygrania elektroniczne gadżety. Na ubiegłoroczną konferencję zapisało się 1 200 osób. W tym roku nie zwalniamy tempa i działamy z jeszcze większym rozmachem!

 

W tym roku naszymi prelegentami są:

Dominik Tamiołło

Malware Analyst, ESET

Od ponad 7 lat zajmuje się inżynierią wsteczną, a od 2 lat analizą oraz detekcją złośliwego oprogramowania w krakowskim oddziale ESET. Prywatnie fan wycieczek rowerowych oraz dobrego kina.

Robert Lipovsky

Starszy analityk zagrożeń, ESET

Od 13 lat zgłębia wiedzę o cyberprzestępcach, technikach i taktykach. Odpowiedzialny za zespół badaczy w siedzibie głównej ESET. Prelegent konferencji RSAC, Black Hat USA, Virus Bulletin, Hacktivity oraz AVAR. Wykładowca inżynierii wstecznej na Słowackim Uniwersytecie Technicznym oraz Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. Pasjonat podróży, gry na gitarze oraz jednosilnikowych samolotów.

Bartosz Różalski

Product Manager ESET, Dagma Bezpieczeństwo IT

W branży cyberbezpieczeństwa od 2009 rok. Obecnie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży biznesowych rozwiązań ESET na polskim rynku, współpracę z kanałem partnerskim, kluczowymi klientami oraz producentem.

Rafał Sierko

Junior Product Manager ESET, Dagma Bezpieczeństwo IT

Od 2016 roku w branży IT. Obecnie skupia się na prowadzeniu projektów z zakresu bezpieczeństwa IT, w szczególności dotyczących rozwiązań typu extended detection & response (XDR), Microsoft 365 oraz Threat Huntingu. Prowadzi prezentacje rozwiązań ESET i technologii w nich stosowanych na spotkaniach z klientami biznesowymi, pomaga w testach rozwiązań ESET w szczególności ESET Inspect.

Robert Łęczycki

Junior Product Manager ESET, Dagma Bezpieczeństwo IT

Od ponad 6 lat związany z obsługa klienta biznesowego i od 4 lat związany z analiza zabezpieczeń klientów biznesowych. Specjalizuje się w zakresie rozwiązań marki ESET. Prywatnie poczatkujący programista i fan gier planszowych oraz escape roomów.

Wiktor Żabiński

Junior System Engineer, Dagma Bezpieczeństwo IT

Certyfikowany pentester, odpowiedzialny za przeprowadzanie testów penetracyjnych infrastruktury sieciowej oraz testów socjotechnicznych przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi IT. Równocześnie certyfikowany inżynier wsparcia technicznego rozwiązań ESET.

Karolina Ożóg

Information Security Analyst, Dagma Bezpieczeństwo IT

Certyfikowany inżynier rozwiązań ESET. Na co dzień zajmuje się kwestiami związanymi z SOC (Security Operations Center) oraz bezpieczeństwem IT.

Dawid Zięcina

Technical Department Manager, Dagma Bezpieczeństwo IT

Ekspert z dziedziny systemów teleinformatyczny oraz cyberbezpieczeństwa. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe uzyskał pracując dla największych firm i instytucji o istotnym znaczeniu dla rozwoju polskiej cyberprzestrzeni. Doświadczony inżynier i manager. W ostatnich latach skupiony głównie na zagadnieniach cyberbezpieczeństwa firm, instytucji oraz kraju. O zawiłościach technologicznych i złożoności świata cyfrowego mówi w życiowy, przystępny sposób. Orędownik holistycznego podejścia do cyberbezpieczeństwa.

Kamil Cieluch

Technical Support Engineer, Dagma Bezpieczeństwo IT

Certyfikowany inżynier rozwiązań ESET. Na co dzień zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem IT w obszarze AV, EDR/XDR, MDM oraz 2FA/MFA.

 

8:30

Rejestracja uczestników

9:15

Otwarcie konferencji

9:20

Past and present cyberwar in Ukraine (EN)

schedule 60 min.

Robert Lipovsky

ESET

With the brutal escalation of the war against Ukraine, we take a closer look at the ‘cyber’ part of it, including the latest attempt to disrupt the country's power grid using Industroyer2. What has been happening in Ukraine? Could the cyberwar spill over to other countries? Should users be worried? Join me to learn about the most important cyberattacks related to the armed conflict – in the past weeks, as well as in the past eight years.

10:20

Jak nie dać się złapać na phishing dzięki dwuskładnikowemu uwierzytelnianiu

schedule 30 min.

Kamil Cieluch

DAGMA

Zadbaj o bezpieczny dostęp do swojej sieci firmowej. Chroń poufne dane firmowe i wzmocnij uwierzytelnienie swoich pracowników podczas zdalnego korzystania z zasobów firmowych.

10:50

Przerwa kawowa i networking

11:05

Red Team vs. Blue Team – symulacja włamania z wykorzystaniem XDR

schedule 90 min.

Wiktor Żabiński

DAGMA

Karolina Ożóg

DAGMA

Rafał Sierko

DAGMA

Dawid Zięcina

DAGMA

Obejrzyj zmagania dwóch zespołów - czerwonego i niebieskiego, symulujących rzeczywiste cyberataki na organizację w celu zlokalizowania słabych punktów i poprawy bezpieczeństwa informacji..

12:35

Przerwa kawowa i networking

12:50

Sandboxing w chmurze, czyli jak wykrywać nowe zagrożenia plikowe

schedule 30 min.

Bartosz Różalski

DAGMA

Kamil Cieluch

DAGMA

Jak chronić lokalne środowisko przed nowymi nieznanymi zagrożeniami (zero-day) zapewniając niezrównany poziom ochrony doceniony w raportach Gartnera, Forester Wave oraz Radicati? Przyjdź i przekonaj się sam!

13:20

Zaawansowana ochrona dla Microsoft 365

schedule 30 min.

Robert Łęczycki

DAGMA

Kamil Cieluch

DAGMA

Dowiedz się jak podnieść poziom ochrony Exchange Online czy OneDrive for Business. Przekonaj się jak bez wysiłku można wdrożyć i centralnie zarządzać bezpieczeństwem usług w chmurze.

13:50

Trendy oraz techniki działania cyberprzestępców w ostatnich latach

schedule 30 min.

Dominik Tamiołło

ESET

Dowiedz się jakie rodzaje cyberataków są obecnie popularne oraz jakich technik i narzędzi używają atakujący do przejęcia kontroli nad systemem.

14:20

Zakończenie konferencji

14:30

Obiad i networking

 

DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre znajduje się w spokojnej okolicy, na warszawskim Wawrze. Posiada świetne połączenie z centrum miasta odległego zaledwie o 12 km. Do dyspozycji Gości jest także darmowy parking zewnętrzny na 450 aut.

Sprawdź wskazówki dojazdu

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Z uwagi na hybrydowy typ wydarzenia możesz wziąć w nim udział stacjonarnie lub online. Pamiętaj, by zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym.

W trybie stacjonarnym posiadamy ograniczoną liczbę miejsc. Poinformujemy Cię z odpowiednim wyprzedzeniem o możliwości uczestniczenia stacjonarnie w konferencji, która odbędzie się w Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw (Skalnicowa 21, 04-797 Warszawa)

1.

Zarejestruj się na wydarzenie online

2.

Zarejestruj się na wydarzenie stacjonarne
(Rejestracja zakończona)

 

W trakcie wydarzenia my również będziemy mieć do Ciebie pytania, ale konkursowe – dla najszybszych osób odpowiadających na nasze pytania przygotowaliśmy wiele nagród o łącznej wartości 2000 zł.

Regulamin konkursu wydarzenia stacjonarnego dostępny jest tutaj.

Regulamin konkursu wydarzenia online dostępny jest tutaj.