15.06

Skala cyberataków na polskie firmy z roku na rok staje się większa, a 2023 roku prawdopodobnie można pod tym względem zaliczyć do rekordowych. Ostatni raport CyberPeace Institute wykazał 368% wzrost cyberataków, a najczęściej atakowanym krajem była Polska. Na celowniku cyberprzestępców są przede wszystkim instytucje państwowe i firmy, które narażone są na coraz to bardziej wyrafinowane metody ataków.

Ransomware, phishing, ataki DDos czy malware - które z nich będą dominowały w 2024 roku? W jaki sposób przeciwstawić się cyberprzestępcom? Jakie technologie wybrać dla zapewnienia skutecznej ochrony organizacjom i nam samym? Dołącz do największej konferencji ESET w Polsce i zdobądź praktyczną wiedzę o trendach w cyberbezpieczeństwie!

Zarejestruj się

2 243

uczestników
online

15h

wystąpień
i warsztatów
na żywo

16

prelegentów

2

zrealizowane
edycje

Cyberbezpieczeństwo Polskich Firm to jedyna konferencja na polskim rynku, podczas której eksperci ESET poruszają tak szeroki zakres tematyczny. Podczas naszego wydarzenia dowiesz się m.in.:

  • Jak uzyskać dostęp do know-how analityków ESET,
  • Jak automatycznie chronić infrastrukturę firmową przed wieloma wektorami ataków,
  • Jakie korzyści daje zarządzanie z chmury,
  • Jak zoptymalizować działanie systemów XDR,
  • Jak przeprowadzić analizę incydentu,
  • A także przedstawimy najnowsze pakiety biznesowe ESET.

Tegoroczna edycja koncentruje się na praktycznym zastosowaniu narzędzi automatycznego reagowania na ataki. Dedykowana jest administratorom i specjalistom IT (także certyfikowanym inżynierom ESET), analitykom SOC jak również managerom IT czy szefom zespołów bezpieczeństwa. Wartościowe treści znajdą również reprezentanci administracji publicznej.

Wydarzenie odbędzie się formule hybrydowej – setka uczestników spotka się z prelegentami w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi, pozostali chętni będą mogli dołączyć online.

Zarówno dla uczestników onsite jak i tych łączących się online przewidzieliśmy konkursy, w których do wygrania będą elektroniczne gadżety. Na ubiegłoroczną konferencję zapisało się ponad 2 000 osób. W tym roku nie zwalniamy tempa i działamy z jeszcze większym rozmachem!

 

W tym roku naszymi prelegentami są:

Robert Łęczycki

product manager ESET w Dagma Bezpieczeństwo IT

Od 2020 roku w branży IT. Obecnie skupia się na prowadzeniu projektów z zakresu bezpieczeństwa IT, w szczególności dotyczących rozwiązań typu extended detection & response (XDR), Microsoft 365 oraz Threat Huntingu.  Odpowiada za dosprzedaż ESET, czyli projekty na zmianę pakietów biznesowych zawierających (m.in. ESET LiveGuard Advanced, ESET Inspect) – w tym celu współpracuje z handlowcami i partnerami. Prowadzi prezentacje rozwiązań ESET i technologii w nich stosowanych na spotkaniach z klientami biznesowymi, pomaga w testach rozwiązań ESET w szczególności ESET Inspect.

Robert Lipovsky

principal threat researcher, ESET

Od 14 lat zgłębia wiedzę o cyberprzestępcach, technikach i taktykach. Odpowiedzialny za zespół badaczy w siedzibie głównej ESET. Prelegent konferencji RSAC, Black Hat USA, Virus Bulletin, Hacktivity oraz AVAR. Wykładowca inżynierii wstecznej na Słowackim Uniwersytecie Technicznym oraz Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. Pasjonat podróży, gry na gitarze oraz jednosilnikowych samolotów.

Bartosz Różalski

senior product manager ESET w Dagma Bezpieczeństwo IT

W branży cyberbezpieczeństwa od 2009 rok. Obecnie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży biznesowych rozwiązań ESET na polskim rynku, współpracę z kanałem partnerskim, kluczowymi klientami oraz producentem.

Dawid Zięcina

ekspert z dziedziny systemów teleinformatycznych oraz cyberbezpieczeństwa

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe uzyskał pracując dla największych firm i instytucji o istotnym znaczeniu dla rozwoju polskiej cyberprzestrzeni. Doświadczony inżynier i manager. W ostatnich latach skupiony głównie na zagadnieniach cyberbezpieczeństwa firm, instytucji oraz kraju. Obecnie odpowiedzialny za dział techniczny jednego z największych polskich dystrybutorów rozwiązań i usług cyberbezpieczeństwa. O zawiłościach technologicznych i złożoności świata cyfrowego mówi w życiowy, przystępny sposób. Orędownik holistycznego podejścia do cyberbezpieczeństwa.

Tomasz Gębicki

presales team leader w DAGMA 

Certyfikowany inżynier Presales dla rozwiązań ESET oraz Senhasegura. Wdraża rozwiązania IT w dużych organizacjach oraz szkoli z zakresu cyberbezpieczeństwa od 2012 roku. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań. Jego pasje to sport i podróże.

Wiktor Żabiński

pentester w Dagma Bezpieczeństwo IT

Certyfikowany pentester, odpowiedzialny za przeprowadzanie testów penetracyjnych infrastruktury sieciowej oraz testów socjotechnicznych przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi IT. Równocześnie certyfikowany inżynier wsparcia technicznego rozwiązań ESET.

Karolina Ożóg

information security analyst, Dagma Bezpieczeństwo IT

Analityk SOC L2, certyfikowany inżynier rozwiązań ESET, ESET XDR. Na co dzień zajmuje się kwestiami związanymi z SOC oraz bezpieczeństwem IT.

Kamil Cieluch

system engineer, Dagma Bezpieczeństwo IT

Certyfikowany inżynier oraz trener rozwiązań ESET. Na co dzień zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem IT w obszarze AV, EDR/XDR, MDM oraz 2FA/MFA.

 

9:30

Rejestracja uczestników

10:00

Otwarcie konferencji

10:15

Machine Learning in Cybersecurity: Good servant of bad master? [ENG]

schedule 45 min.

Robert Lipovsky

principal threat researcher

Cyberbezpieczeństwo już od lat 90. wykorzystuje uczenie maszynowe, które ma ogromny wkład w wykrywanie zagrożeń. Stało się ono kluczowym elementem wielowarstwowej architektury ESET. Przestawimy, jak można złagodzić destrukcyjny atak ransomware, a także zaprezentujemy, w jaki sposób algorytmy genetyczne i automatyzacja wykorzystywane są do tworzenia nowych wariantów złośliwego oprogramowania. Opiszemy też potencjalne zagrożenia, które mogą wykorzystać technologię uczenia maszynowego w przyszłości. 

11:00

Dostęp do sekretów wiedzy analityków ESET

schedule 15 min.

Bartosz Różalski

senior product manager ESET

Tematem prezentacji będzie współpraca z analitykami w ramach ESET Threat Intelligence mająca na celu wsparcie zespołów bezpieczeństwa w przewidywaniu i reagowaniu na zagrożenia oraz zwiększania odporności organizacji.

11:15

Nowoczesna ochrona poczty firmowej

schedule 35 min.

Tomasz Gębicki

presales team leader

Kamil Cieluch

system engineer

Robert Łęczycki

product manager ESET

W trakcie pokazu przeprowadzony zostanie atak poprzez pocztę email oraz zastosowanie mechanizmów dedykowanego rozwiązania ESET. Przedstawione zostaną zalety korzystania z konsoli ESET Protect Cloud dostępnej w najnowszej ofercie dla biznesu.

11:50

Przerwa kawowa i networking

12:20

Złap mnie, jeśli potrafisz!

schedule 95 min.

Tomasz Gębicki

presales team leader

Karolina Ożóg

information security analyst

Kamil Cieluch

system engineer

Wiktor Żabiński

pentester

Podczas prezentacji przeprowadzone zostaną scenariusze wieloetapowego ataku na wybrane elementy infrastruktury firmowej. Przedstawimy wykorzystanie metod socjotechniki oraz innych popularnych technik. Zademonstrujemy praktyczne działanie narzędzi ESET mające na celu automatyczne powstrzymać ataku. Przeprowadzona zostanie analiza incydentu.

14:05

Przerwa kawowa i networking

14:35

Technologie to wiele, ale wciąż nie wszystko

schedule 55 min.

Dawid Zięcina

ekspert z dziedziny systemów teleinformatycznych oraz cyberbezpieczeństwa

Podczas prelekcji pokażemy wyzwania z jakimi borykają się klienci w obszarze związanym z budową cyber-dojrzałości. Zaprezentujemy możliwości współpracy z Dagmą w zakresie zaawansowanych usług cyberbezpieczeństwa. Od wdrożenia XDRa, przez rekonesans pentesterski aż po audyt czy usługę SOC.

15:30

Zakończenie konferencji

15:35

Obiad i networking

 

DoubleTree by Hilton w Łodzi znajduje się w samym sercu Łodzi. Posiada świetne połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Do kultowej ulicy Piotrowskiej dzieli go zaledwie jeden kilometr. Niedaleko jest również Dworzec Łódź Kaliska czy lotnisko im. Władysława Reymonta. Do dyspozycji gości jest parking na ponad 300 miejsc parkingowych.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Z uwagi na hybrydowy typ wydarzenia możesz wziąć w nim udział stacjonarnie lub online. Pamiętaj, by zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym.

W trybie stacjonarnym posiadamy ograniczoną liczbę miejsc. Poinformujemy Cię z odpowiednim wyprzedzeniem o możliwości uczestniczenia stacjonarnie w konferencji, która odbędzie się w DoubleTree by Hilton w Łodzi (ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź)

groups

Zarejestruj się na wydarzenie On-site

Rejestracja uczestników zakończona.

smart_display

Zarejestruj się na wydarzenie Online

Rejestracja uczestników zakończona.

 

W trakcie wydarzenia my również będziemy mieć do Ciebie pytania, ale konkursowe – dla najszybszych osób odpowiadających na nasze pytania przygotowaliśmy wiele nagród o łącznej wartości 2000 zł.

Nagrody dla uczestników on-site:

Ekspres
do kawy

Yubikey

Wkrętak
precyzyjny

Nagrody dla uczestników online:

Smartwatch

Głośnik bluetooth 

Powerbank

Regulamin konkursu wydarzenia stacjonarnego dostępny jest tutaj.

Regulamin konkursu wydarzenia online dostępny jest tutaj.